På medlemsmøtet i mars holdt Ellen Lande Gossner et foredrag om reportasje-/dokumentarfoto. Hun brukte denne definisjonen på hva reportasje er “Reportasje er førstehåndsskildring i personlig stil om et mennekslig anliggende av offentlig interesse.” (Frode Grytten). Vi fikk se flere eksempler fra både Norge og utlandet. Ting å tenke på i forbindelse med reportasjefoto: Hvilken historie vil og kan du fortelle? Hvordan fortelle den best mulig?

Etter foredraget ble det feiring av klubbens 75 års-jubileum, og forsinket premiering av Årets fotograf; Chanokamol, med Vidar på 2. plass.

I april var det Thor Håkonsen fra Cewe som gjestet oss. Han presenterte bildeprodukter fra Cewe, bl.a. fotobøker, og han viste også hvor forskjellig inntrykket av et bilde blir på de ulike papirtypene.

Øystein holdt miniforedrag om bruk av stor og liten dybdeskarphet, som er tema for kveldens bilde i september.